تبلیغات
همه چیز درباره همه چیز - 10 فایده موثر ارتباط عاشقانه
همه چیز درباره همه چیز

درباره وبلاگ
جستجو
موضوعات
آخرین نوشته ها
نویسندگان
پیوند ها
آرشیو مطالب
پیوندهای روزانه
ابر برچسب ها
آمار سایت



10 فایده موثر ارتباط عاشقانه
نیاز كمتر برای مراجعه به پزشك : یكی از فرضیه های توجیهی برای این مزیت این است كه افرادی كه دارای ارتباط خوب با یكدیگر هستند بهتر از خود مراقبت می كنند. بهترین دوستان شما به شما انگیزه حفظ رژیم غذایی سالم را می دهند.
2- افسردگی و سوء مصرف دارویی كمتر : تحقیقات ثابت كرده كه ازدواج و تاهل باعث كاهش میزان استرس در مردان و زنان می شود ومیزان مصرف مواد مخدر و نوشیدنی های غیر مجاز را به طور قابل ملاحظه ای كاهش می دهد.
3- كاهش فشار خون: ازدواج موفق و شاد یكی از عوامل تاثیر گذار بر فشار خون می باشد و این مقدار را در حد ایده الی حفظ می كند.
4- كاهش اضطراب: این افراد به دلیل تولید دوپامین بیشتر كمتر دچار اضطراب می شوند.
5- كنترل طبیعی درد: مطالعات MRI بر روی زوجها ثابت كرده كه فعالیت بخشی از مغز این افراد در كنترل درد چشمگیر تر می باشد.
6- مدیریت بهتر استرس: افرادی كه توسط دیگری حمایت می شوند و دیگران آنها را دوست دارند در برخورد با شرایط استرس زا به طور معقول تری برخورد می كنند.
7- كاهش میزان سرماخوردگی: افرادی كه دارای روابط عاشقانه هستند كمتر دچار استرس، اضطراب و افسردگی می شوند و در نتیجه سیستم ایمنی آنها ارتقا می یابد و در برخورد با عوامل ویروسی و سرما كمتر دچار بیماری خواهند شد.
8- التیام سریعتر: سرعت التیام زخم یكی دیگر از قدرت های حاصل از روابط عاشقانه است كه البته با انجام آزمایش صحت آن تایید شده است.
9- افزایش طول عمر: سرعت مرگ و میر افراد مجرد به هر دلیل ممكن 58% بیشتر از افراد متاهل است. ازدواج و تاهل و وابستگی با میزان كاهش انزواطلبی در ارتباط است. تنهایی و انزوا طلبی یكی از دلایل اصلی مرگ و میر می باشد.
10- زندگی شادتر: یكی از بارزترین مزایای عشق، لذت و شادی است. شادی حاصل از تاهل و ازدواج و احساس تعلق بیشتر از درآمد قابل توجه شادی آور و لذت بخش است




طبقه بندی:

سه شنبه 27 اسفند 1387 توسط محمد gunel